Jdi na obsah Jdi na menu
 


Severní Čechy mají pro Leonu kouzlo

Zpěvačku Leonu Machálkovou si vybral Karel Gott jako jednoho z hostů na své narozeninové turné. Jediný koncert na severu Čech se uskuteční 3. května v Ústí nad Labem. A Leona, jak přiznala v rozhovoru, se na něj už moc těší.

Obrazek

 

Vytoupíte jako host na “narozeninovém” koncertu Karla Gotta v Ústí nad Labem. Jaký dárek chystáte pro posluchače a jaké přání pro oslavence?

Především musím říct, že se strašně těším. Už jsem jednou, v roce 1996, měla milou příležitost vystupovat na koncertním turné našeho nejslavnějšího zpěváka. Vzpomínám na to moc ráda, koncerty a veškeré dění kolem provázela pohoda a radost. Doufám, že ne jinak tomu bude i letos na jaře. Program teprve ladíme, ale určitě to nebude problém a už vůbec ne nuda. Víceméně pravidelně zpívám i s Big Bandem Felixe Slováčka, s  tímto orchestrem se na jevišti cítím báječně. Ráda bych zazpívala našim divákům s mistrem i nějaký duet. Nechte se překvapit… A co se týče přání, nezbývá, než mu přát, aby se těšil dobrému zdraví a štěstí při něm stálo i nadále, protože mám za to, že pan Karel má hezké období a je opravdu šťastný s hudbou i svojí rodinou.

Podpoří vás svojí přítomností na ústeckém koncertu váš partner Bořek Šípek, jeden z nejznámějších českých designérů, a syn Artur?

Jestli bude v Ústí přítomen i můj partner, nevím, není to vyloučeno stejně jako to, že bude v zahraničí. Pracuje na několika projektech ve světě, a to s sebou nese i to, že je jezdí „osobně kontrolovat“. Jeho kalendář neznám a i kdyby, často se mění. Rozhodně měl velkou radost, že budu hostovat na turné pana Gotta, protože ho má upřímně rád. Jak se říká, hned „si padli do oka“ a kdykoli se potkají, dají se přirozeně do řeči. Arturka s sebou vezmu asi na pražský koncert spolu s mým tátou. Přece jen je ještě malý a celý den a večer být v hale, kde má máma práci, to není pro šestiletého kluka atraktivní.

Jste příkladem toho, že se dá kariéra zpěvačky skloubit s rodinou. Netajíte se tím, že byste nebyla proti dalšímu potomkovi. Není tedy vyloučeno, že se malý Artur může brzy dočkat bratříčka či sestřičky?

Přiznám se, že bych ještě jedno dítě chtěla, ale v současné době to opravdu není aktuální. Soustředím se také na novou desku, kterou bych chtěla letos natočit a vydat. Také mám hodně i živého vystupování, ať již koncertů či v muzikále Dracula.

Předpokládám, že jste plně vytížená. Považujete za důležitý čas na relaxaci? Co vás dokáže nabít?

Aby člověk hodnotně absolvoval svoji práci, kterou má rád, je velmi důležité, aby nezapomínal na relaxaci. Já odpočívám ráda jak pasivně, tak i aktivně. Přijde na to, jak se člověk cítí a kolik má času. Takže ráda samozřejmě spím, ráda si dojdu i na nějakou dobrou masáž, chodím na vzduch do přírody buď na procházky nebo si sama zaběhat, snažím se sportovat, baví mě lyžování a plavání, také bruslení a vůbec různé rekreační sporty. V létě je to jiné, mám více času, tak jsem často v lese nebo u vody se synem a s kamarádkami a jejich dětmi. Nabít mě dokáže také nějaký hezký kulturní zážitek v podobě koncertu, divadla, večeře s přáteli. Samozřejmě často stačí i pustit si doma nějakou krásnou muziku, která vás rozptýlí, povzbudí a uvolní…

Jako zpěvačka musíte dbát o celkovou image. Co děláte pro to, abyste dobře vypadala?

Jestli dobře vypadám, nevím, ale každopádně o sebe dbám, mám skvělého kadeřníka Oskara, který o mě pečuje stejně jako paní Jana, má oblíbená pedikérka, nebo paní Hanka, ke které chodím pravidelně na kosmetiku. Za nejdůležitější ovšem považuji pozitivní přístup k životu, to s námi ženami dělá úplně nejvíc.

Jaký máte vztah k severním Čechám?

Severní Čechy mám moc ráda, ačkoli jsem holka z Moravy. Ráda jezdím do Krkonoš lyžovat, máme chalupu na Českolipsku a propátrala jsem už kdejaký kout severních Čech, které jsou velmi kouzelné. Také jsem zde našla spoustu milých kamarádů, se kterými si rozumím a vyhledávám je.

Kterému místu či místům v České republice patří vaše srdce?

Jednoznačně nemohu říct, že by srdce lpělo na jednom jediném místě. Mám hezké vzpomínky na Přerov, kde jsem jako malá s rodiči vyrůstala, nezapomenutelné jsou pro mě také Otrokovice u Zlína, kde jsem trávila téměř všechny prázdniny u babičky a dědy, skvěle se ovšem také cítím v Praze, kterou obdivuji, její magičnost na mě nesmírně působí, stále je zde co objevovat a opájet se její krásou… Inu, chápu pocity cizinců, kteří do Prahy přijedou a jsou z ní úplně paf.

Je váš partner zároveň vaším fanouškem? Která z vašich písní patří k jeho nejvíce oblíbeným?

Bořek mi vždy moc fandil. Není to partner, který by mě stále za něco chválil a říkal mi, jak jsem úžasná, ale ocenit umí. Každopádně je na mě tak trochu hrdý, což je pro mě nejvíc. Zkrátka vždy se najde příležitost, kdy ventiluje i tohle. Má moc rád písničku Zbloudilá, kterou mi kdysi napsal Oskar Petr.

Posluchači vás znají jako popovou stálici a také jako muzikálovou zpěvačku. Co vám dává účinkování v muzikálech? A ve kterých vás nyní můžeme vidět a slyšet?

Muzikály miluji a této vášni jsem propadla snad už při účinkování v tom prvním - West Side Story, kde jsem zpívala roli Anity a tančila se skupinou Uno. V současné době se těším úspěšnému comebacku původního českého muzikálu Karla Svobody a Zdeňka Borovce Dracula. Máme stále vyprodáno, hrajeme pro nadšené publikum, které dává najevo, že se mu nový kabát líbí. Moc mě to baví!

ZDROJ: metropol

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář